کانکس زلزله

کانکس زلزله

کانکس زلزله ؟ در گذشته و برای نخستین بار، کانکس تنها به منظور اسکان و اقامت موقت آسیب دیدگان بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله مورد استفاده قرار گرفته و یکی از مهمترین تجهیزات امداد و نجات در سازمان هلال احمر و سایر نهادهای وابسته به آن، به شمار می آمد. رفته رفته ایده های استفاده از این سازه در ارائه سایر موارد، منجر به گسترش تنوع در طراحی و ساخت اجزای آن شده و منجر به تولید انواع کانکس توسط کارخانجات داخلی و خارجی گردید.
قیمت انواع کانکس به پارامترهای مختلفی بستگی داشته و از یک رنج و تعریف ثابت برخوردار نخواهد بود. مصالح مورد استفاده به منظور ساخت انواع کانکس، اندازه و ابعاد کانکس های تهیه و یا مونتاژ شده، جنس ورقه های فولادی مورد استفاده در ساخت ساندویچ پنل های دیواری و سقفی این نوع سازه از پیش ساخته، جنس و ضخامت ورقه های عایق در لایه میانی ساندویچ پنل، برند کارخانجات داخلی تولید کننده و یا وارد کننده قطعات مختلف این سازه، نحوه مونتاژ قطعات مختلف انواع کانکس، مصالح مورد استفاده به منظور ساخت کف و یا اصطلاحاً شاسی کانکس، قابلیت جابجایی و بسیاری از فاکتورهای دیگر از عوامل و پارامترهای موثر در تعیین قیمت کانکس ویلایی و انواع کانکس های موجود در بازار مصرف به شمار می آیند.

به نقل از رسانه‌های ترکیه، نمایندگی انجمن صنعتگران و بازرگانان مستقل ترکیه پس از زلزله‌ای که در ۱۰ استان به مرکزیت قهرمان‌مرعش ویرانی عظیمی به بار آورد، در مدت کوتاهی با سازمان‌های داخلی و خارجی خود تمام توان خود را به منطقه حادثه‌ای منتقل کرد. در بیانیه موسیاد اعلام شده است که با مجوز وزارت کشور و با هماهنگی آفاد، شهر کانتینری با کانکس های مجهز ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، پس از زلزله‌های شدید در قهرمان‌مرعش، موسیاد با فعالیت‌های لجستیکی و کمک‌های بشردوستانه، نقش فعالی در منطقه فاجعه ایفا می‌کند. محمود اسمالی، رئیس موسیاد با بیان اینکه فوراً مواد غذایی اولیه، سرپناه و تجهیزات جستجو و نجات را به منطقه فاجعه فرستاده اند، گفت که موسیاد یک شهر کانتینری با کانکس های مجهز در قهرمان‌مرعش برای شهروندان زلزله زده ایجاد خواهد کرد.

انواع کانکس به سازه های از پیش ساخته ای گفته می شود که به منظور برگزاری پروژه های عمرانی، اسکان موقت افراد، خدمات رفاهی، فروشگاهی و درمانی به شکل موقت و یا دائم مورد استفاده قرار گرفته و بسته به پارامترهای مختلفی مانند اندازه، ابعاد، ضخامت لایه های عایق و امکانات در نظر گرفته شده در ساخت آن، از رنج قیمت های متفاوتی برخوردار می باشد.
کانکس چیست؟
کانکس به سازه هایی از پیش ساخته شده توسط ساندویچ پانل های دیواری و سقفی گفته می شود که در ابعاد و اندازه های متفاوتی توسط قطعات وارداتی و یا تولید شده در برخی از کارخانجات داخلی، طراحی و مونتاژ شده و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده می شود. انواع کانکس بسته به امکانات موجود در آن، در پروژه های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته شکل سفارشی نیز توسط بسیاری از شرکت‌های وابسته به کارخانجات تولید کننده، تهیه و در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت
امروزه با توجه به پیشرفت های چشمگیر در زمینه طراحی و تولید تجهیزات ساختمانی، کانکس انواع بسیار متفاوتی داشته و متناسب با نیاز کاربران و خریداران تهیه و توزیع خواهد شد.

انواع مختلف کانکس نگهبانی، کانکس کارگاهی، کانکس اداری و صنعتی، کانکس های فروشگاهی، کانکس ویلایی، کانکس دو طبقه، کانکس چرخدار، کانکس درمانی، کانکس های خدماتی و کانکس های امدادی، از انواع کانکس و کانتینر های مورد استفاده به منظور اسکان موقت افراد آسیب دیده از بلایای طبیعی مانند زلزله، ارائه خدمات درمانی در مناطق محروم و آسیب دیده و ارائه خدمات رفاهی، به شمار می آیند.


متاسفانه امروزه با توجه به نوسانات شدید قیمت ارز و قیمت قطعات وارداتی مورد استفاده به‌منظور مونتاژ انواع کانکس، توصیه می شود به منظور اطلاع دقیق از قیمت کانتینر و کانکس های مختلف به منظور اسکان آسیب دیدگان بلایای طبیعی و زلزله زدگان، قیمت ها را از سایت رسمی کارخانجات تولید کننده و یا توزیع کننده استعلام نموده و از خرید کانکس های دست دوم، بی کیفیت و ارزان قیمت اجتناب نمایید. یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین پارامترهای موثر در تعیین قیمت انواع کانکس از جمله کانکس ویلایی، کیفیت قطعات و نحوه مونتاژ آنها به منظور تولید و ساخت کانکس های مستحکم و مقاوم در برابر تغییرات محیطی و بسیاری از عوامل موثر در تخریب سازه است. از این رو توصیه می‌شود به منظور خرید انواع کانکس با تکنسین ها و مشاورین مجرب در این زمینه مشورت نموده و لذت یک خرید قابل اعتماد و رضایت بخش را تجربه نمایید
صرفه جویی در زمان یکی از مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های قابل توجه به منظور استفاده از انواع مختلف کانکس، به ویژه در پروژه های موقت به شمار می آید. مونتاژ راه اندازی کانکس های مختلف در ابعاد و اندازه های متفاوت، احتیاج به زمان بسیار کمی داشته و یک اقدام مقرون به صرفه به شمار می‌آید. این ویژگی از اهمیت بسیار زیادی به منظور اسکان آسیب دیدگان بلایای طبیعی و زلزله زدگان داشته و یکی از اقدامات ارزشمند سازمان‌های امداد و نجات محسوب می شود

مقاومت بسیار زیاد در برابر زلزله، تغییرات دمایی، تغییرات شیمیایی و آسیب های ناشی از حشرات موذی از دیگر مزایای استفاده از انواع کانکس در مکان های مختلف است.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − شش =