کانکس اداری

کانکس اداری

نوعی از کانکس که در ابعاد بزرگتر طراحی و تولید میشود کانکس اداری است که بیشتر به عنوان دفاتر کار، دفاتر مدیریتی همچنین به عنوان دفتر کار سازمانها و مراکز خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار می گیرد .

طرح و نمای کانکس اداری

یکی از موارد مهم در تولید کانکس اداری طرح و نمای داخلی و خارجی آن می باشد . نما یک ویژگی جدایی ناپذیر از هر سازه ای است که در طراحی کانکس  نیز باید بدان توجه کنیم . کانکس  اگر نمای جذاب و پسندیده ای داشته باشد. مسلما حس خوبی به کارمندانی که داخل آن مشغول فعالیت هستند می دهد و همچنین به زیبایی محیط اطراف خود نیز می افزاید.

تولیدی کانکس فراز با استفاده از نرم افزارهای بروز نقشه کشی و سیستم های پیشرفته طراحی داخلی و دکوراسیون بهترین و جذابترین طرح ها را به کانکس اداری پیاده می کنند. استفاده از مهندسین سازه و طراحان دکوراسیون در تولیدی کانکس فراز به بهبود طراحی افزوده است .و نتیجه ای برتر گرفته ایم.

در طراحی نمای داخلی کانکس اداری از PVC طرح چوب استفاده میشود. که جلوه ای زیبا و آرامشی خاص به کارکنان می دهد . همچنین برای طراحی نمای بیرونی کانکس نیز می توان از متریال های مختلفی استفاده کرد .مانند کامپوزیت , سایدینگ یا رنگ های مختلف ورق های گالوانیزه استفاده نمود .

مشخصات فنی کانکس اداری

شاسی کانکس از نوع تیرآهن

اسکلت فلزی کانکس از نوع پروفیل سنگین ۴۰×۴۰و ۸۰×۴۰ با پوشش ضد زنگ .

پوشش خارجی کانکس ورق گالوانیزه شادولاین ( فرمدار ) رنگ کوره ای .

پوشش داخلی کانکس از جنس P.V.C (دارای عایق پلی استایرن ).

تاسیسات کامل (کلید، پریز، روشنایی، سیم‌کشی استاندارد) .

دارای درب و پنجره آلومینیوم .

امکان پارتیشن بندی داخلی و ایجاد سرویس بهداشتی و حمام، آبدارخانه .

امکان ساخت با عرض۲ متر و ۴۰ سانتی متر یا ۳متر، با طول ۶ الی ۱۲ متر و ابعاد سفارشی بالای ۱۰۰ متر مربع .

کانکس اداری
دفتر کار کانکس
کانکس اداری_1
دفتر_کانکس
کانکس _2

کانکس اداری و دفتری

اغلب در نمایشگاه ها، کارخانه ها و پروژه هایی در حال ساخت و اجرا پیاده سازی می گردد. که قابلیت اجرای ساخت بنا بدیل متعدد امکان پذیر نمیباشد. و از طرفی بدلیل پرتابل بودن و جابجائی آن برای نمایشگاها و پروژههای بعدی اینگونه کانکس های شرکت صنعتی فراز کانتین خیلی سریع و بدون اتلاف وقت اجرا شده و از لحاظ ظاهر بسیار شیک و مدرن میباشند. و باتوجه به نوع کاربری آن می تواند دیزاین و رنگ آمیزی گردد.

کانکس های اداری و دفتری در پروژه های ساختمانی و عمرانی و کارخانه ها که نیاز به استقرار تیم کارشناسی و مهندسی دارد. ساخته شده برای تیم نظارت بر عملکردکارگاه مقیم پروژه جهت نظارت بر اجرای صحیح کار و کنترل مسائل فنی پروژه مستقر میگردد. یکی دیگر از کاربرد های کانکس های اداری ساخت کانکس مدیریتی مجموعه کارگاهی و یا ادارات و کارخانجات میباشد.

کانکس اداری لوکس
کانکس اداری

استفاده کانکس در پروژه ها 

در عمده پروژه ها و کارخانه ها با توجه به نیاز آنها طوری ساخته شده که از لحاظ جایگاه سازمانی مناسب و برازنده تیم ارشد کارخانه و کارگاه باشد. اینگونه کانکس ها از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه بوده واز لحاظ زمانی نیز در زمان بسیار صرفه جویی شده. و از لحاظ متریال بسیار مقاوتی بالایی را دارند. کانکس اداری و دفتری گروه کانکس فراز جهت برآورده سازی الزامات مشتری با طراحی های متفاوت و استفاده از متریال درجه یک با طرح نمای سایدینگ، گالوانیزه، کامپوزیت، ساندویچ پانل و در بعضی مواقع دو نوع از اینها با یکدیگر ترکیب شده است. البته قابل ذکر است کامپوزیت خود به تنهائی از نظر شکل و رنگ خیلی متنوع بوده و بخاطر زیبایی ظاهری در اینگونه کانکس ها از طرف خریداران سهم بسزائی را ایفا میکند.

کانکس های اداری و دفتری با کلیه امکانات، سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه و محل استراحت پرسنل البته با توجه به نیاز مجموعه سفارش دهنده و همچنین مبلغ درخواستی کارفرما در کف پوش، دیوار پوش، نورپردازی، لوله کشی، برق کشی با ابعاد مختلف و سایزهای روتین 240×600 سانتی و 240×800 سانتی، سایزهای سفارشی و کانکس با ابعاد بزرگ تر ساخته شده و در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرد.

انواع کانکس اداری

کاربری اداری دارای تنوع محصول زیادی بوده چرا که استفاده هایی که از آن می شود این را طلب می کند که ویژگی های خاصی در هرکدام گنجانده شده باشد. بطور مثال برخی از آن به عنوان دفتر فروش یا اتاق جلسات و یا حتی اتاق میهمانان ویژه استفاده کرده. و برخی دیگر فقط به عنوان یک کانکس اداری مستقر در کارگاه ساختمانی برای انجام امور اداری و مالی مورد استفاده قرار داده میشود کارگاه مورد استفاده قرار می دهند. از این رو انتظارات این مجموعه ها و نوع استفاده آنها با یکدیگر متفاوت بوده و باعث ایجاد تنوع محصول در این شاخه گردیده. در مجموع می توان کانکس اداری را به دو دسته کلی تقسیم کرد که هر کدام در جایگاه خود کاربرد دارند. در ادامه هرکدام را با ویژگی های منحصر بفرد خود بصورت مختصر آورده ایم.

کانکس اداری لوکس :

از این سازه به عنوان دفاتر مدیریتی یا اتاق انتظار ارباب رجوع، اتاق ملاقات و جلسات مهم و گاها نمایشگاه محصولات یک مجموعه استفاده می کنند. که دارای ظاهری شیک و زیبا بوده و از آن با نام کانکس لوکس اداری نیز یاد میشود. استفاده از متریال لوکس در بدنه خارجی و فضای داخلی این سازه باعث میگردد تا یک دفتر کار شیک و مجهزی را به وسیله آن ایجاد کنیم اما از طرفی قیمت این سازه بخاطر استفاده از متریال لوکس و با کیفیت کمی بالا تر از نوع ساده میباشد. کانکس های لوکس اداری و مدیریتی در تیپ بندی کارهای کانکس فراز بعنوان تیپ اسپیشیال نام گذاری میگردد.

کانکس اداری ساده :

در این نوع  برعکس نمونه قبلی که اهمیت زیادی به زیبایی و نمای خارجی سازه داده میشد، کاربری و اقتصادی بودن در درجه اهمیت اول قرار دارد و بنا به نوع نیاز ممکن است از نوع ساندویچ پانل ، کانکس کارگاهی، سایدینگ، دو طبقه، پلان باز با پارتیشن های تفکیک کننده و یا هر نوع خصوصیت دیگری باشد که تعداد کارمندان و نحوه فعالیت آنها مشخص کننده این خصوصیات می باشد و در ساخت آن محدودیتی از این نظر وجود ندارد. و در تیپ بندی کارهای فراز کانتین بعنوان تیپ اکسلنت نام برده میشود.

مشخصات کانکس اداری

کانکس اداری باید دارای شرایط و امکاناتی منحصر بوده تا با بقیه کانکس ها متفاوت و جوابگوی نیاز کاربر باشد. از جمله مهمترین آنها به این قرار است درب آن باید در ابعادی باشد که جوابگوی رفت و آمد زیاد و برای بردن میز و صندلی های اداری به داخل آن باشد.همچنین محل قرار گیری درب کانکس اداری بهتر است در جایی باشد که بتوان فضای انتظاری برای مراجعه کننده در نظر گرفت و رفت و آمد ها مزاحمتی برای کارمندان ایجاد نکند.

پیشنهاد مشاورین فراز کانتین به خریداران اینگونه کانکس ها این است که 1و5 عرض کانکس ها را به عرض 2/40 به 3 سانتی متر افزایش داده تا فضای مفید بیشتری در اختیار داشته باشند. از درب ضد سرقت یا درب های چوبی آپارتمانهای سیکل برای درب ورودی اصلی و دربهای اداری از دربهای ملامینه بهره جویند.

داخل کانکس اداری

فضای داخلی کانکس اداری باید به گونه ای باشد که رفت و آمد کارمندان تداخلی در عملکرد یکدیگر ایجاد نکرده و همچنین بخش های مختلف که دارای روابط کاری وابسته ای در فضای داخل کانکس اداری می باشند به یکدیگر نزدیک و اگر در سازه های مجزا هستند نیز حدالمقدور دفاتر آنها در مجاورت یکدیگر قرار داشته باشد. نکته بعدی در ارتباط با داخل کانکس اداری میزان نور گیری مورد نیاز و یا روشنایی به وسیله چراغ ها می باشد که باید تامین کننده روشنایی مورد نیاز جهت انجام امور و مکاتبات اداری باشد.

شایان ذکر می باشد جدا از سایز های روتین کانکس های اداری در خیلی از موارد که میزان کاربردی در حد وسیعتری انجام میشود بناچار کانکس هایی با ابعاد بزرگ تر به صورت اجرا در محل بصورت چند قل ساخته در کارخانه مونتاژ در محل پروژه با پارتیشن بندی های سفارشی همچون پارتیشن بندی چوبی یا آلومینیومی و یا از نوع خودسازه با توجه به میزان نیاز دوایر اداری تقسیم بندی میگردد.

تیپ بندی سازه

ارتفاع دیواره ها در تیپ بندی اکسلنت ها و اسپیشیال در واقع فاصله کف تا زیر سقف از داخل سازه اگر کانکس اداری با سقف شیب دار است در کوتاه ترین جا 2.30 متر و در بلند ترین جا 2.50 مناسب می باشد چنانچه دو شیب باشد دیوارهها 220 و تاج وسط250 و اگر سفارش دهنده درخواست ارتفاع بیشتری باشد با توجه به نوع ثابت و متحرک سازهها مشاورین بهترین گزینه را برای آنها پیشنهاد می نمایند چون ارتفاع در سازههای متحرک و پرتابل محدودیت داشته و از نظر پلیس راهور به مشکل نخورند.

ابعاد و محل پنجره ها باید طوری باشد تا تامین کننده نور فضای داخلی بوده و در هنگام طراحی آن باید به این نکته که محل قرار گیری میز و تجهیزات اداری و همینطور محل نشستن مراجعین توجه کرد تا با محل قرار گیری پنجره ها تداخل نداشته و براحتی بتوان پنجره ها را باز و بسته کرد تا هوای درون سازه را تهویه کند.پیشنهاد می شود برای جلو گیری از اتلاف انرژی و ممانعت از ورود گرد و غبار به داخل فضا از پنجره های دو جداره استفاده شود.

فضا های فرعی مانند آبدار خانه و سرویس بهداشتی ، اتاق تکثیر و کپی ، صندوق و خیلی فضا های دیگر که نیاز یک فضای اداری است را میتوان در کانکس اداری گنجاند که بستگی به کاربری و نیاز خریدار دارد.