ویلای پیش ساخته دوبلکس

ویلای پیش ساخته دوبلکس

ویلای پیش ساخته دوبلکس یکی از محصولات کانکس فراز برای کاربری های مسکونی و اداری می باشد.در ادامه به تشریح امکانات و شرایط این سازه خواهیم پرداخت. در بعضی مواقع محدودیت هایی نظیر کمبود مساحت در دسترس برای ساخت و یا اینکه قصد تفکیک فضا های خواب و استراحت را از فضا های عمومی و پذیرایی را داریم مارا به ساخت ویلای دوبلکس هدایت می کند.

ساخت ویلای پیش ساخته دوبلکس

ساخت ویلای دوبلکس بصورت پیش ساخته دارای مزایای خاص خود می باشد. که از جمله مهمترین آنها سرعت در اجرا و تحویل کار نسبت به سازه های بنایی می باشد. در متد سنتی 12 تا 18 ماه زمان لازم است. اما با  روش ویلای پیش ساخته حدود 45 روز زمان نیاز است که صرفه جویی زیادی در زمان ساخت می باشد. ضد زلزله بودن و سبک بودن سازه از دیگر مزایای اصلی آن بشمار می رود. که با توجه به زلزله خیز بودن کشور ما گزینه ای بسیار مهم و مطلوب بوده. کاهش هزینه های جانبی نیز یکی دیگر از عوامل مهم برای ساخت این سازه بشمار می رود. چرا که هزینه های اضافی برای تجهیز کارگاه ، اتاق اسکان پرسنل ، نگهبانی ، حمل و انبار مصالح و اینگونه فعالیت هارا در پی نخواهد داشت.

قیمت ویلای پیش ساخته دوبلکس

برای ساخت این بنا ابتدا می بایست نیاز های خریدار را به همراه مساحت قابل ساخت را در نظر گرفت. و امکانات داخلی نیز در یک لیست آورده و برآورد قیمت ویلای پیش ساخته دوبلکس انجام شود. تا قیمت دقیق آن مشخص گردد چرا که با تغییر در نوع و کیفیت مصالح تغییراتی نیز در قیمت اتفاق می افتد. و از طرفی تمامی سلیقه ها و شرایط مشتریان به یک نوع نیست اما برای اینکه بتوانیم یک حدودی از هزینه های آن را اعلام کرده باشیم باید گفت. این بنا با امکانات داخلی نظیر سرویس بهداشتی و حمام ، اتاق خواب ، آشپز خانه و کمد دیواری را می توان اجرا نمود.

سوالات متداول در باره ویلای دوبلکس:

آیا هزینه های اجرای آن نسبت به ویلای پیش ساخته یک طبقه در هر متر مربع بیشتر است؟

بله،مقدار کمی از یک طبقه بیشتر است. زیرا ستون ها و اسکلت بندی آنها برای تحمل بار طبقه دوم نسبت به یک طبقه می بایست قوی تر و با ضخامت بیشتری در نظر گرفته شود. همچنین جزئیاتی مانند دستگاه پله که در یک طبقه و جود ندارد باعث افزایش قیمت نسبت به کانکس مسکونی یک طبقه می شود.بطور کلی مقدار قیمت دوبلکس نسبت به یک طبقه حدود 10 تا 15 درصد بیشتر می باشد.

آیا این سازه قابل جابجایی است؟

خیر،ویلای پیش ساخته دوبلکس به دلیل اینکه در محل اجرا می شود. و کف آن بتن ریزی و در نهایت سرامیک می شود قابلیت جابجایی نداشته. و اگر جابجا کردن ویلا یکی از مهمترین ویژگی های مدنظرتان برای ساخت است. پیشنهاد می کنیم سراغ ویلا های یک طبقه و کانکس ویلایی بروید.

امکانات داخلی آن به چه صورت است؟

بسته به پلان و کاربری سازه که ویلایی یا اداری باشد. پلان و امکانات آن متفاوت بوده اما بطور کلی و با توجه به فضایی که در اختیار داریم برای یک ویلای پیش ساخته دوبلکس ، سالن پذیرایی و آشپز خانه به همراه حال نشیمن ، سرویس بهداشتی و اگر فضا بزرگ باشد. یک اتاق خواب نیز در طبقه همکف می توان قرار داد. و در طبقه بالا با توجه به مساحت در اختیار قرار گرفته تعدادی اتاق خواب همراه با سرویس بهداشتی و یک تراس نسبتا بزرگ در طبقه بالایی گنجانده می شود.در صورت امکان بهتر است یک آشپز خانه کوچک نیز در طبقه بالا قرار گیرد.مابقی جزئیات مانند کابینت آشپز خانه و متعلقات آن ، درب های اتاق ها سیستم سیم کشی ، پنجره های دوجداره و… توسط کانکس فراز در آن نصب می گردد که شرایط و مقدار هرکدام پس از طراحی پلان مشخص می شود.

طول عمر ویلای پیش ساخته چند سال است؟

بطور معمول اگر تولید آن طبق استاندارد و توسط یک تیم متخصص اجرا شود. بین بیست تا بیست و پنج سال در کمترین حالت خود می بایست عمر مفید داشته باشد. و در صورتی که هر ده سال یک بار ویلای پیش ساخته دوبلکس مورد باز سازی و نظافت قرار گیرد. خیلی بیشتر نیز عمر مفید خواهد داشت.

برچسب ها: بدون برچسب

یک پاسخ