واحد شمارش کانکس چیست

واحد شمارش کانکس چیست

واحد شمارش کانکس چیست ؟ کانکس در طول جنگ کره ساخته شد و برای حمل و ذخیره تجهیزات در طول جنگ کره و ویتنام مورد استفاده قرار گرفت. کاربردهای مختلفی دارد؛ از محل سکونت گرفته تا تاسیس فروشگاه های کوچک از آن استفاده می کنند. کانکس یکی از ایمن ترین جاها در هنگام وقوع زلزله است. بیشترین کاربرد کانکس که به آن معروف نیز شد اسکان موقت است. کیوسک های روزنامه فروشی و تلفن عمومی در سطح شهر همه نمونه هایی از کاربرد کانکس هستند. رفته رفته کانکس در بین مردم جا باز کرد و به عنوان اسکان دائمی نیز استفاده شد و تحت عنوان سازه های پیش ساخته مورد استفاده قرار گرفت.

واحد شمارش کانکس چیست

اطلاعاتی درباره کانکس

روش های مختلفی برای ساخت کانکس وجود دارد. اکثر کانکس های تولید شده، از جنس اسکلت فلزی با پروفیل های آهن است. که با توجه به اندازه ی کانکس مورد استفاده قرار می گیرند. اتصالاتی که در کانکس ها کار می شود معمولا با پیچ و مهره و یا جوش دادن انجام می شود. قسمت بدنه کانکس و همینطور سقف آن از مواد درجه یک مانند فایبر گلاس، چوب و … بسته به قیمت کانکس ساخته می شوند و مشتری ها بنابر سلیقه ی خود طرح مورد نظر را سفارش می دهند. که مسلما کیفیت، دوام، طول عمر و قیمت آنها با هم متفاوت است.

سرعت ساخت کانکس که نوعی خانه پیش ساخته به حساب می آید، بسیار زیاد است. که در هزینه ها و وقت به شدت صرفه جویی می شود. کانکس مقاومت خیلی بالایی در باربر زلزله نسبت به ساختمان های معمولی دارد و اگر تخریب شود خطر مرگباری انسان را تهدید نمی کند.

واحد شمارش کانکس

معمولا این سوال پیش می آید که واحدی که برای شمارش کانکس استفاده می شود چیست؟ جواب این سوال این است که متاسفانه پاسخ به این سوال را نمی شود با قاطعیت داد. اما به طور معمول از واحدهایی مانند دستگاه و عدد که رایج تر هستند برای شمارش تعداد کانکس ها استفاده می شود. کاربرد هر کدام از این واحد های شمارش در صنف های گوناگون متغیر است. مثلا در موارد فنی معمولا از واحد شمارش دستگاه خیلی بیشتر از عدد استفاده می شود. مثلا افراد متخصص معمولا از اصطلاح پنج دستگاه کانکس استفاده می کنند. اما افراد عادی معمولا به گفتن پنج عدد کانکس بسنده می کنند؛

هر چند استفاده از هردو واحد شمارش کانکس صحیح است. لازم به ذکر است که این نکته را به یاد داشته باشیم که وقتی از کانکس ها به عنوان سرویس بهداشتی استفاده می شود. از واحد دیگری که چشمه نام دارد استفاده می کنند، اگرچه ممکن است این واحد شمارش به گوش خیلی از ماها عجیب و ناآشنا باشد. واحدی که با آن کانکس اندازه گیری می شود نیز بر اساس متر مربع تعریف شده است. هر کانکس درجه یک از 15 تا 25 سال می تواند عمر مفید داشته باشد. که معمولا بعد از این مدت کانکس فرسوده می شود و خیلی از افراد ترجیح می دهند قطعات آن را به صورت اوراق بفروشند.

شما عززیزان می توانید به منظور سفارش ساخت انواع کانکس با کانکس فراز مشورت نموده و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجرب ما دریافت نمایید.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × یک =