کانکس کانتینر , قیمت کانتینر , کانتینر دست دوم , خرید و فروش کانتینر دست دوم

کانتینر , قیمت کانتینر , کانتینر دست دوم , خرید و فروش کانکس کانتینر دست دوم : کانتینر یک جعبه بزرگ فلزی است که برای حمل و نقل کالا با استانداردهای خاص خود طراحی و ساخته شده است . کانتینر در وسیله چند منظوره برای حمل و نقل کالا است که با استفاده از کشتی های بزرگ و یا از طریق ریل راه آهن با استفاده از قطار جابجا می شوند.

کانکس کانتینر
کانکس کانتینر 40 فوت
کانتینر آماده

کانکس کانتینر در ابعاد مختلفی طراحی و ساخته شده اند که این ابعاد در دنیا داری استاندارد می باشند . طول استاندارد کانتینر ها ۶ یا ۱۲ متر می باشد و دارای سه نوع کانتینر ۲۰ فوت , کانتینر ۴۰ فوت و کانتینر ۴۵ فوت می باشد.

اندازه های غیر استاندارد کانتینر

  • کانتینر ۴۸ فوت
  • کانتینر ۵۳ فوت
  • کانتینر ۶۰ فوت
  • و کانتینر های با اندازه کوچک

توضیحات و مشخصات کانتینر های استاندارد

نود درصد از ناوگان کانتینر های موجود در جهان دارای استاندارد و اندازه های خاص می باشند که از طول ۸ تا ۵۶ فوت متغیر می باشند .بر اساس آماری مه در سال ۲۰۱۲ ارائه شد حدودا ۸۰ درصد از کانتینرهای موحود در دنیا   استانداردهای کانتینر ۲۰ فوت و کانتینر ۴۰ فوت می باشند هرچند امریکا و کانادا از کانتینر ۴۵ فوت و کانتینر ۵۳ فونت استفاده می کنند. این کانتینر ها به صورت مسطتیلی شکل با درب در یک طرف می باشند که از فولاد ضد زنگ راه راه  و نیز با تخته های سه لای در کف کانتینر ساخته شده اند.