کانکس فست فود پدیده ای می باشد که این روزها در نقاط مختلف بخصوص مناطق آزاد و توریستی نمونه های مختلفی از آن را مشاهده می کنیم. دلیل این امر کشف پتانسیل های موجود در بین فضای شهری و استفاده بهینه از آن در جهت اشتغال زایی میباشد. که درکنار ایجاد اشتغال زایی دارای مزایای دیگری نیز بوده. که از مهمترین آنها ایجاد پاتوق های شهری و فضایی پویا در بین شهروندان میباشد. با بوجود آمدن این فضا های گرد هم آیی و قرار گیری کیوسک ها و کانکس فست فود ها شهر از آن حالت بی روحی و خستگی خود از رفت و آمد ماشین ها و امواج رادیو خارج شده و جلوه یک جامعه انسانی واقعی و سر زنده را به خود می گیرد.

که البته این امر با حضور و استقبال اهالی یا گردشگران از این چنین فضا هایی معنا می یابد. گروه تولیدی فراز کانتین جز پیشگامان  در طراحی و تولید کانکس فست فود با ظاهری امروزی و امکاناتی تخصصی بوده. که در ادامه توضیحاتی در باره ویژگی محصولات این گروه به همراه تصاویری از طرح های مختلف کانکس فست فود را برای تشریح بیشتر موضوع آورده ایم.

انواع کانکس فست فود

این سازه ها از نظر گونه دارای دو دسته کلی کانکس فست فود سیار و نوع ثابت می باشند. که نوع سیار آن به یک خودروی کشنده متصل شده ، دارای محور های چرخدار بوده. و به وسیله یک مالبند که به خودرو متصل می شوند می توان محل قرار گیری آنها را عوض کرد. نوع چرخدار یا همان سیار معمولا دارای ابعاد کوچکی بوده. اما در نوع ثابت معمولا ابعاد بزرگتر و دارای امکانات بیشتری است. گروه تولیدی فراز برای این نوع کاربری محصولات متنوع با امکانات و نمای متفاوتی را طراحی و تولید کرده است. در اینجا ما به تشریح جزئیات این محصول پرداخته و مشخصات فنی آن را مورد برسی قرار دهیم.

طراحی کانکس فست فود

در ابتدا برای ساخت یک کانکس فست فود زیبا و کارآمد می بایست طرحی را از قبل آمده. و آن را بارها مورد ادیت و ارزیابی های مختلف قرار دهیم. تا از همه لحاظ، چه کار آمدی، شکل ظاهری و همچنین هزینه های ساخت آن مطابق با آنچه که ما مدنظر داشته ایم باشد. در این مرحله می توانید به دفاتر طراحی معماری یا طراحان صنعتی مراجعه کرده. و یا مستقیما با کانکس فراز تماس حاصل نموده و طی برگزاری جلسه حضوری و عنوان نمودن نیاز های خود به همکاران ما، سفارش طراحی اختصاصی کانکس فست فود را بدهید.

از جمله مزایای این کار ایجاد برند سازی برای کیوسک خود بوده. چرا که ممکن است در آینده بخواهید نمونه های بیشتری را تولید و به بهره برداری برسانید. و با هماهنگ بودن طرح کانکس فست فود های خود به نوعی برند شناخته شده در زمینه کاری خود تبدیل خواهید شد.

ما نیز برای اطمینان خاطر خریداران این نوع کیوسک ها طرح سه بعدی به همراه نقشه های آن را بارها مورد ادیت و ارزیابی های مختلف قرار می دهیم. تا سازه کاملا مطابق با درخواست خریدار طراحی و تولید شود. و از همه مهمتر این که تمامی حقوق معنوی این طرح را به کارفرما بخشیده. و نمونه های دیگری از آن بدون کسب اجازه از خریدار اصلی تولید نخواهیم نمود.

مشخصات فنی کانکس فست فود

در هنگام طراحی و ساخت این نوع سازه توجه به نکات مهمی از جمله در راس همه رعایت بهداشت چه در انتخاب نوع مصالح بکار رفته. و چه در مورد نحوه نظافت و تمهیدات مرتبط با آن در فضای داخلی، دوام و ماندگاری کانکس فست فود در طول زمان با همان شکل اولیه، کار آمدی سازه که نحوه و محل قرار گیری بازشو ها فضا های در نظر گرفته شده. برای هر بخش داخلی در عین استفاده حداکثری از حداقل فضا، زیبایی نما و جذابیت سازه در هنگام روز و نورپردازی و زیبایی آن در هنگام شب در جهت جذب مخاطب و یا همان مشتریان کانکس فست فود می بایست در دستور کار قرار گیرد. و بدونه لحاظ کردن هرکدام از موارد ذکر شده نتیجه ای نامطلوب کسب خواهیم نمود.

مصالح ساخت

از نظر نوع مصالح ساخت و مشخصات فنی پیشنهاد های ما که معمولا در محصولا خود لحاظ می کنیم. شاسی از تیر آهن نمره 16 تا 18 بصورت دورکلاف جهت پایداری سازه. و نگهداری سازه در هنگام طوفان های شدید و بار های جانبی. اسکلت از پروفیل های آهنی با ضخامت حداقل 2 میلیمتر و در ابعادی که طراح مشخص نموده. کف جهت سهولت در نظافت و شستشو از نوع سرامیک. نمای خارجی در جهت زیبایی سازه از ترکیب چوب های ترمو و شیشه سکوریت با تلفیقی از ورق های کامپوزیتی. نورپردازی خارجی از طریق هالوژن ها و نور مخفی های تعبیه شده در نقاط مختلف مطابق پلان نورپردازی. استفاده از کرکره های برقی برای بستن قسمت های باز شوی سازه در هنگام شب. و استفاده از متریال استیل به عنوان بهترین گزینه برای پوشش داخلی دیواره ها و سقف می باشد.

البته در ابعاد بزرگ استفاده از استیل به عنوان متریال قالب دیواره ها و سقف داخلی باعث افزایش بسیاز زیاد قیمت کانکس فست فود خواهد شد. که در چنین شرایطی پیشنهاد می کنیم. فقط قسمت پخت و پز را از استیل و مابقی جاها را از دیوار پوش هلی قابل شستشو استفاده کنید. البته دیوار پوش هایی که بتوان با مواد ضد عفونی کننده مورد شستشو قرار داد.

امکانات کانکس فست فود

  • ابعاد کانکس فست فود بنا به سفارش و نوع طرح و همچنین با توجه به مقدار فضای در دسترس در محل نصب قابل تغیر بوده. و می توان ابعاد های مختلفی از این کیوسک ها را تولید نمود که کوچکترین آن 3*2 متر و بزرگترین آن 12*4 متر می باشد.
  • رنگ بندی بدنه خارجی و دیوار پوش داخلی آن نیز در هنگام ترسیمات وطراحی های اولیه مشخص می گردد. که ترکیبی از ورق های کامپوزیت ، شیشه های سکوریتی و گاها چوب های ترمو بوده. و هر کدام از آنها بنا به سفارش قابل تغییر بوده.
  • برای حفاظت از کانکس در برابر سرقت می توان برای آن کرکره برقی در نظر گرفت.
  • به دلیل مسائل بهداشتی جهت استفاده مواد غذایی خاص میتوان دیواره های داخلی را کاملا استیل در نظر گرفت.اما همانگونه که پیش تر نیز توضیح داده شد در ابعاد بزرگ ممکن است این کار باعث افزایش بسیار زیاد قیمت  کانکس فست فود شود. که در این مورد می توان فقط فضای مطبخ را استیل کرد. اما در ابعاد کوچکی مانند یک کیوسک 3*2 بهتر است تمامی بخش ها استیل شوند
  • در رابطه با تجهیزات داخلی باید بگوئیم دستگاه ها، کانتر فروش و تجهیزات لازم جهت تبخ غذا و تمامی وسایل از این دسته توشط خریدار تهیه و تجهیز می شود. و کانکس فراز در طول فرآیند ساخت کانکس فست فود به دلیل جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت تمام شده کار مجهز کردن سازه را به خریدار محول کرده است. و تمامی محصولات بصورت سالنی می باشد.