کانکس ساندویچ پانل

کانکس ساندویچ پانل یک سازه سبک و مرکب میباشد که به صورت دولایه طراحی و تولید میشود. بدین صورت که از دو طرف به دو لایه محدود میشود و در وسط لایه یک عایق قرار می گیرد. باید دقت داشته باشیم که لایه عایق باید بسیار نرم و سبک و دارای خاصیا فیزیکی مخصوص باشد.

کانکس ساندویچ پانل
انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

یا در اصطلاح همان پنل کامپوزیتی آلومینیوم (Acp): از مصالح و ترکیبات مرکب و سبکی طراحی و ساخته میشود. که از دو طرف به دوتا لایه فلزی محدود میشود. و در بین این دو لایه عایقی قرار میگیرد. که این عایق رطوبت و گرما می باشد که دارای انعطافپذیری بالایی است. اکثرا از مواد ی مانند: پلی استایرن ، پشم شیشه، پشم سنگ، پلی اورتان ساخته می شوند و کربردهای زیادی دارند. بزرگترین کاربرد پانل ها استفاده در صنعت کانکس سازی میباشد. لذا بزرگترین مشتری پانل ها نیز گروه های صنعتی که کار طراحی و ساخت کانکس و خانه پیش ساخته را انجام می دهند هستند.

انواع ساندویچ پانل

۱- ساندویچ پانل های سقفی: این نوع از ساندویچ پانلها دارای طرح ذوزنقه ای و کاشی می باشند. که هر طرح ساندویچ پانلی ذوزنقه شامل عایق های: پلی اوریتان، پلی استایرن و پشم سنگ و از طرفی طرح کاشی نیز با عایق پلی اورتان تولید میشوند.

۲- کانکس ساندویچ پانل دیواری با عایق پلی اورتان

کانکس کارگاهی
کانکس ساندویچ پانل _ 2

کانکس ساندویچ پانل چیست و چه تفاوتی با کانکس های معمولی دارد؟

تفاوت این نوع کانکس با کانکس های دیگر در عایق آن است ، در این کانکس  ازعایق تزریقی پلی یورتان استفاده میشود. اما در کانکس گالوانیزه از عایق پلی استایرن (یونولیت) استفاده می شود که عایق تزریقی پلی یورتان عایقی حرارتی میباشد. که در مقابل سرما، گرما و رطوبت خیلی مقاوم تر از پلی استایرن است. در کانکس ساندویچ پانل دیواره های بیرونی و درونی از ورق گالوانیزه میباشد ولی در کانکس گالوانیزه معمولا فقط دیواره بیرونی از جنس ورق گالوانیزه میباشد. و در دیواره های درونی از دیوارپوش استفاده میگردد. در صورتیکه در کانکس ساندویچ پانل نیاز به دیوارپوش داخلی نمی باشد. و در صورت لزوم میبایست دیوارپوش مورد نظر را روی ورق گالوانیزه درونی پانل نصب کرد .

 

چرا کانکس ساندویچ پانل ؟

  • تولید صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های گرمایش و کاهش انتشار CO2
  • کاهش هزینه های ساخت و ساز با بهینه سازی عایق ضخامت
  • انرژی های تجدید شونده خورشیدی
  • تایید شده توسط مرجع صدور گواهینامه مستقل بین المللی
  • سیستم پانل تا ۲۰٪ در هزینه های انرژی ساختمان صرفه جویی می کند .
  • سیستم های پانل انرژی ،یک سیستم جامع دیوار خارجی که هزینه های انرژی ساختمان شما را کاهش می دهد و همچنین باعث بهبود از کلاس انرژی خود را از طریق تنگی هواست بسیار عالی می باشد .